• 32 206-83-94
 • +48 531 907 825
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • PN ŚR PT: 10-20, WT PT: 8-19

Gabinet kosmetyczny Iwona Gustof

Blog kosmetyczny

Jesienny plan zabiegowy

Jesienny plan zabiegowy w naszym salonie. Co wybrać?

Jesień to idealny czas na poprawę kondycji naszej skóry po upalnym lecie. Nasza skóra ma możliwość szybszej regeneracji.

jesien blogPonadto, dzięki substancjom czynnym wprowadzanym w głąb naszej  skóry, odzyskuje odpowiedni poziom nawilżenia i ujędrnienia. Brak wysokiej temperatury oraz silnego słońca pozwala wykonywać zabiegi, których nie możemy wykonywać w okresie letnim.

Stymulatory tkankowe

Tkankowe stymulatory to obecnie hit wśród zabiegów estetycznych. Do najpopularniejszych preparatów z kategorii stymulatorów tkankowych, które wykonujemy w naszym gabinecie należą: Jalupro, Profhilo, Ejal 40 oraz Linerase. Substancje aktywne zawarte w stymulatorach tkankowych to głównie: polinukleotydy, polikaprolakton, hydroksyapatyt wapnia, kwas l-polimlekowy czy kwas hialuronowy o dużym stężeniu oraz kolagen. Terapie są dopierane indywidualnie w zależności od potrzeb skóry. Po zaaplikowaniu dają naturalne efekty, nie zmieniając naszych rysów twarzy pod względem wolumetrycznym. Pod wpływem spiralizacji włókien kolagenowych, skóra zagęszcza się, powodując zwiększenie jej jędrności i gęstości oraz podniesienie owalu twarzu. Efekty jakich możemy się spodziewać po serii zabiegów, to przede wszystkim silne nawilżenie i ujędrnienie skóry. Polinukleotydy, które zawarte są w niektórych preparatach mają jeszcze większe możliwość nawilżenia skóry niż znany wszystkim kwas hialuronowy, a dodatkowo bardzo silnie napinają skórę i poprawiają jej sprężystość. 

Wskazania do zabiegu:

 • zarysowana bruzda nosowo-wargowa,
 • widoczna rynienka doliny łez,
 • kurze łapki,
 • zasienienia pod oczami,
 • spadek gęstości skóry,
 • zaburzony owal twarzy tzw. chomiki,
 • przesuszona i poszarzała skóra,
 • działanie profilaktyczne.

Efekty pozabiegowe:

Mieszanina substancji aktywnych w stymulatorze tkankowym w tym wysokocząsteczkowego kwasu hialuronowego, stymulują fibroblasty do wzmożonej produkcji kolagenu, czego efektem jest:

 • ujędnienie i zagęszczenie skóry,
 • pokreślenie owalu twarzy,
 • redukcja drugiego podródka i chomików,
 • działanie antygrawitacyjne,
 • redukcja zmarszczek,
 • nawilżenie, rozjaśnienie i odżywienie skóry.

 

Mikronakłuwanie

Kuracje z mikronakłuwaniem to technika łączona kontrolowanej perforacji naskórka z jednoczesnym podaniem substancji o różnym spektrum działania np. nawilżającym, odżywczym, rewitalizującym etc. Taka kuracja pozwala na szybkie i bardzo widoczne efekty w krótkim okresie czasu.

Peelingi połączone z mikronakłuwaniem

Peeling  chemiczny to zabieg polegający na kontrolowanym złuszczaniu naskórka, poprzez nałożenie na skórę preparatu zawierającego w swoim składzie substancji  chemicznej o ściśle określonym stężeniu np. kwas TCA, pirogronowy czy migdałowy. Pobudzone procesy regeneracyjne skóry, umożliwiają pozbycie się martwego naskórka. Dzięki temu skóra staje się gładsza, jaśniejsza i bardziej wypoczęta. Ponadto zabieg pozwala pozbyć się zmarszczek oraz przebarwień, a także usuwa blizny i rozstępy. W połączeniu z mikronakłuwaniem następuje maksymalna stymulacja naskórka do jego wyrównywania oraz zmiękczenia zwłóknień powstałych w procesie bliznowacenia. Podsumowując połączenie peelingu z mikronakłuwaniem pozwala otrzymać szybszy i pełniejszy efekt niż przy stosowaniu w dwóch oddzielnych zabiegach.

W naszym gabinecie w przypadku rekomendujemy terapię w wykorzystanie preparatu BioRePeelCl3 oraz Estgen.

 

Radiofrekwencja mikroigłowa

Zabieg wykorzystujący dwie techniki: mikronakłuwania z falą radiową. Radiofrekwencja to działanie na skórę falą elektromagnetyczną o częstotliwości radiowej, która poprzez ogrzewanie tkanki stymuluje jej regenerację. Ciepło inicjuje obkurczenie włókien kolagenowych oraz proces tworzenia nowego kolagenu. Mikronakłucia działają na zasadzie  drobnych zranień, które mobilizują skórę do regeneracji. Połączenie obu wymienionych technik pozwala na osiągnięcie lepszych efektów, niż w przypadku stosowania każdej z tych metod osobno. Nasz całoroczny zabieg dedykowany jest dla osób ze skórą dojrzałą, wiotką, jak również dla skór z rozszerzonymi porami oraz bliznami. Na ciało ten zabieg stosowany jest w celu zmiejszenia rozstępów oraz ujędrnienia, zagęszczenia  skóry.

 

Głębokie peelingi ziołowe

Zabieg Green Peel polega na wtarciu specjalistycznych ziół w skórę twarzy, które doprowadzają do głębokiego, lecz kontrolowanego złuszczania  kilku warstw naskórka. Celem takiego zabiegu jest usunięcie przebarwień, blizn, trądziku i zmarszczek. Peelingi głębokie działają wszechstronnie na skórę, poprawiają w niej krążenie krwi, rewitalizują, działają przeciwzapalnie oraz zapobiegają przedwczesnemu starzeniu się skóry. Przywraca się  również równowagę skórze, kontroluje florę bakteryją, hamując powstawanie zaskórników, jak również rozmnażaniu się bakterii. Najbardziej polecane są dla skór trądzikowych, z bliznami, rozszerzonymi porami, przebarwieniami oraz drobnymi zmarszczkami. Pierwsze efekty pozabiegowe zauważalne są po około miesiącu. W gabinecie posiadamy również głęboki peeling mieszany ziołowo- chemiczny Deep Phyto Peeling, który oprócz specjalistycznych ziół na których wykonywany jest masaż, połączony jest z kuracją kwasową. Daje on jeszcze lepsze efekty zabiegowe poprzez zastosowanie terapii łączonej.